Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Aktualności

28 stycznia 2020 21:34 | Aktualności

27.01.2020 r. Katarzyna Brzostko na kolejnym - ostatnim etapie kuratoryjnego konkursu z j.polskiego

Dziś uczennica klasy VIII – Katarzyna Brzostko – przystąpiła do ostatniego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Kasia jako jedyna wyraziła wolę wzięcia udziału i w pierwszym (szkolnym) etapie zdobyła wystarczającą ilość punktów, by przystąpić do etapu rejonowego.

W listopadzie pokonała prawie 500 uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego i zakwalifikowała się do trzeciego (wojewódzkiego) etapu. Tu musiała się zmierzyć z tekstami literackimi znacznie wykraczającymi poza podstawę programową, m.in. reportażami Ryszarda Kapuścińskiego, filmem Avatar, a także gramatyką języka ojczystego. Pisała również rozprawkę o poznawaniu siebie – odkrywaniu możliwości i ograniczeń bohaterów literackich w sytuacjach, w jakich stawiało ich życie.

Nagrodą są dodatkowe punkty do liceum, najwyższa ocena z polskiego, a także możliwość zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty. Trzymamy kciuki za wyniki, które poznamy niebawem, a już teraz gratulujemy sukcesu, jakim jest zajście do ostatniej części konkursu! /KP/

Przeczytano: 146 razy. Wydrukuj|Do góry