Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Aktualności

13 marca 2020 11:49 | Aktualności

09-11 marca 2020 r. Rekolekcje wielkopostne

Szkolne rekolekcje wielkopostne już za nami.

            W dniach od 9 do 11 marca 2020 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Dunowie przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje to czas, w którym mamy głęboko zastanowić się nad tym, co robić, aby całym swoim życiem być coraz bliżej Boga.             Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Rafał Kowalski z parafii Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Nad przebiegiem rekolekcji czuwał ksiądz proboszcz Dawid Fuławka.

            Dużo śpiewaliśmy na chwałę Bożą, a pomagała nam w tym Pani Ola, która pięknie śpiewała,  grała na gitarze i uczyła piosenek.

            Tematem przewodnim pierwszego dnia rekolekcyjnych spotkań był  Jezus - bohater i przyjaciel. Rekolekcjonista w obrazowy i ciekawy sposób mówił o cechach i wartości przyjaźni Jezusa z człowiekiem.

            Drugiego dnia ksiądz Rafał przygotowywał nas do sakramentu Pokuty i Pojednania Przy użyciu rekwizytów i aktywnym udziale uczniów  wyjaśniał czym jest grzech,  zachęcał do walki z grzechem, do codziennego wybierania dobra i kierowania się nim w swoim życiu.

            Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza Święta, którą poprzedziła spowiedź.  Podczas kazania rekolekcjonista mówił o  szczególnym charakterze i wartości niedzielnej Eucharystii.  Na zakończenie nie zabrakło podziękowań i  życzeń wielkanocnych od uczniów dla prowadzących rekolekcje.  

            Niech ten czas rekolekcji wyda dobre owoce przemiany życia.

            Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim uczniom (a było ich bardzo dużo), którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w przebiegu tych rekolekcji, bardzo serdecznie dziękuję. ( katechetka Beata Górska)

Przeczytano: 139 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: